Victorinox Soyacak

Victorinox Soyacak- urunyorumlayananne

Victorinox Soyacak

🔪Şimdi sizeeee, uzun yıllardır keyifle kullandığım ve kullanımı çoooook rahat olan, domatesi bile soyan (domatesi soymak kolay değildir diycem de şimdiki domatesler Elma gibi, kör bıçak bile keser valla 🙃😜) victorinox soyacaktan daha doğrusu bir bıçak markasından bahsedeceğim.

🔪Biz kadınların çalışan çalışmayan kim olursa olsun mutfakta ömrümüz geçer. Yemek hazırla, pişir, yedir, yıka 😭Durum böyle olunca da işimize yarayan ve pratik olan ekipmanlar çok önemlidir ve soyacak en başta gelir. Özellikle sebze meyve ve patates soyacağı olarak çok işinize yarar.

🔪Hani, her genç kızın çeyizinde olan robotlar vardır da evlenince parçasını aramaktan yemek yapamazsınız ya, işte o durumlara bi’ son vermek lazımdı 😜

FİRMA TARİHİ

Kendisi İsviçre temelli olan 1884 yılında Karl Elsener tarafından kurulan 135 yıllık bıçak markasıdır.

İsminin victorinox olmasının sebebi Annesi Victoria, Karl ‘ın çabalarını çok desteklemiş o da hayırlı evlat olup anasının adını marka yapmış 😍Paslanmaz çelik (Inox) icadı çatal bıçak takımı endüstrisi için oldukça önemli bir gelişmedir. “Inox” ve “Victoria” kelimelerinin birleşimidir.

O zamanlar İsviçre Avrupa’daki en fakir ülkelerden biriydi. İlk yıllarda Karl Elsener, Schwyz havzasındaki yoksulluk ve işsizlikle mücadele etmeye, iş alanı yaratmaya ve göç akışını engellemeye yardım etmek için bu firmayı kurmuş.

Victorinox Soyacak- urunyorumlayananne5
Victorinox Soyacak- urunyorumlayananne5

1891’de ilk defa asker bıçağını İsviçre Ordusuna verdi. (hepinizin babasında o çok amaçlı İsviçre çakısından mutlaka vardır ya da olmuştur, yoksa sadece benim babamda mı vardı 🙈Neyse burasını karıştırmayalım 🙃).Ambleminin haç ve kalkan olma sebebi bu’dur. .
1931’de Ibach ‘taki dünyanın ilk tamamen elektrikli sertleştirme tesisini kurdu çünkü Bütün bıçakların tutarlı ve yüksek kalitede olmasını garanti etmek istemiş.

Victorinox Soyacak- urunyorumlayananne5
Victorinox Soyacak- urunyorumlayananne5

Portatif Lazımlık

Selam güzel insanlar, Araştırmalarım sonucu aldığım bi’ ürünü memnun kalmadıysam asla önermem😇Listedeki %10 kişi bu Postu beğenirse,instagram kalan %90 a da postu gösterecek, bilgilerinize🙈minnaklar sebebiyle akşam 9 da paylaşamadım, şimdi paylaşıyorum🙈
✌Çocuklarımızın tuvalet eğitimi tam bir kabustur dimi. ya da bizim ki öyle oldu. Bkz: İkea lazımlık postu :/
✌Hal böyle olunca ve bu dramı atlatınca,çocuk yapsın da nere yaparsa yapsın moduna geçiyorsunuz ancak; dış mekanlardaki hijyenden bi haber tuvaletlere çocuğunuzu oturtmaya çalışmak-psikolojik olarak- en büyük kabusunuz oluyor.
✌İşte bu ürün derdinize derman.
✌çocuk bavul gibi yanında taşıyabiliyor wc ye giderken.
✌Kabine girip, klozet kapağının üstüne ürünü koyup, içine çöp poşetinizi serip, evladınızın s*çmasını keyifle seyrediyorsunuz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir