Lava Döküm Tava

Lava döküm tava- urunyorumlayananne

LAVA Döküm Tava

🍳 Sevgilim ve ben yemek yapmayı, özellikle Et ve Et ürünlerini seven bir çiftiz. Gönül isterdi ki her an mangal yapalım ama şehir hayatında bu pek mümkün olmuyor :)(: İnsan Ayılara imreniyor valla, bulup yiyolar. Öyle al, pişir, ye, yıka, pakla dertleri yok 😛
.
🍳 Neyse,hal böyle olunca o mangal lezzetini verebilecek en iyi ürün döküm tava diye düşünmüştük ki öyle de oldu.

🍳Yıllardır bu lava döküm tava kullanmaktayız. Pişirmesi, temizlenmesi, sağlığı kısacası hepsi bi’arada.Hem de en iyi döküm tava bence, Döküm tenceresini de alacağım.

 

Lava döküm tava- urunyorumlayananne

🍳 1.si; Ürününüzü pişirirken tavaya yapışmamasını istiyorsanız döküm çok kızgın olmalı ve eti koyacağınız yeri önceden belirlemelisiniz 🙂 Çünküüüü; koyduktan sonra “o yüzeyi pişene kadar” asla yer değiştirmeyeceksiniz ki yapışmasın 😉

2.si; pişme işlemi bitince ürünleri kenara alın ve tavaya biraz su koyup 5 dk. ocakta kaynatın ki rahat temizleyebilesiniz. (bu işlemi sonradan da yapabilirsiniz)

3.sü; yıkarken cif yerine karbonat atarak süngerin sert kısmıyla temizleyin (zaten çok kolay çıkacak), hem durularken çile çekmezsiniz hem de sağlığa zarar vermemiş olursunuz.

🍳Ürün uzunluğu 32 cm. genişliği de 26 cm. bi de bunun tırtıklı ve düzü aynı tavada olanı var, o da oldukça mantıklı bir tercih olabilir.

Döküm tava nasıl temizlenir derseniz, ürününüzü pişirdikten sonra içerisinden alın ve tavaya biraz su koyup ocakta 5 dk kaynatın. Sonra süngerle rahatlıkla çıkacak ve hatta karbonatla temizlik bile yapabilirsiniz.

 

Lava döküm tava- urunyorumlayananne
Lava döküm tava- urunyorumlayananne

FİRMA TARİHİ

Kurucusu 1967 doğumlu, Eskişehir ODTÜ Elektrik Elektronik Müh. Bölümü’nden mezun Celalettin Kesikbaştır.

Dökümcülük yaklaşık 40 yıllık aile meslekleri olmasına rağmen kendisi bilişim sektöründen uzaklaşıp 2011 yılında Lava A.Ş. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde kurmuştur.

6.000m2. kapalı, 15.000m2 açık alandaki fabrikasında üretim gerçekleştirilmektedir.

Portatif Lazımlık

Selam güzel insanlar, Araştırmalarım sonucu aldığım bi’ ürünü memnun kalmadıysam asla önermem😇Listedeki %10 kişi bu Postu beğenirse,instagram kalan %90 a da postu gösterecek, bilgilerinize🙈minnaklar sebebiyle akşam 9 da paylaşamadım, şimdi paylaşıyorum🙈
✌Çocuklarımızın tuvalet eğitimi tam bir kabustur dimi. ya da bizim ki öyle oldu. Bkz: İkea lazımlık postu :/
✌Hal böyle olunca ve bu dramı atlatınca,çocuk yapsın da nere yaparsa yapsın moduna geçiyorsunuz ancak; dış mekanlardaki hijyenden bi haber tuvaletlere çocuğunuzu oturtmaya çalışmak-psikolojik olarak- en büyük kabusunuz oluyor.
✌İşte bu ürün derdinize derman.
✌çocuk bavul gibi yanında taşıyabiliyor wc ye giderken.
✌Kabine girip, klozet kapağının üstüne ürünü koyup, içine çöp poşetinizi serip, evladınızın s*çmasını keyifle seyrediyorsunuz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir