KİTAP – O Tabak Bitecek Mi ?

Kitap-o-tabak-bitecek-mi-urunyorumlayananne-8

Kitap Önerisi - O Tabak Bitecek Mi ?

🍚3 yıl evvel oh bee,Toprak 6 aylık oldu ve artık rahat rahat gezmelere gidebiliriz derken;O da ne, ek gıda vereceğim ve ürünleri nasıl yanıma alacağım derdi başlamıştı.Çünkü BLW yapıyordum ve tüm gün dışarıda gezen bir çift olarak sadece 1 öğün yanımıza almak yetmiyordu, bi kaç öğünü güzelce taşımalıydım.
.
🍚İşte,bunu dert ederken sefertası mantığında bişiy yapmak istedim.@pasabahce den aldığım plastik kapaklı cam bistro kaplarına ürün koyabileceğimi ve bu ürünleri de @koctas ta gördüğüm”süzgeçli zeytin kabı”denilen şeye sıfıra-sıfır yerleştirebileceğimi düşündüm.
.
🍚Çünkü;bi’şeyleri amacı dışında kullanmayı severim, yeter ki benim amacıma hizmet etsin.Kutunun içine kaşığımı ve ağız bezini de koyup, hava almaz kapağı sayesinde rahatça yanımda taşımaya başldm.
.
🍚Bu kadar uygulamamdan sonra;”biri bunu üretmiş olmalı yaa”dedim ve hemen amazona baktım.SkipHop mama setini görünce hemen sipariş verdim, Ürün gelene kadar da kendi Muadil düzeneğimi keyifle kullandım.
.
🍚Yalnız; Skip hop sefertası mantığında olduğu için kapağında lastikler var ve akıtma yapmıyor. Paşabahçe bistro kaplar ise lastikli olmadığı için -çok sulu ürünleri- akıtabilir ama;dışındaki kap plastik kapaklı ve lastikli olduğu için asla çantaya dökülme olmuyor.Ayrıca deep freeze de bebek yemeği stokladığım için kendi düzeneğim baya kullanışlı oluyordu.Muadil fikirler işinize yarayabilir,malum anne kafaları aynı çalışır :)(:
.

ÖZET

Kitap, Yabancı kaynaktan Türkçe çeviridir. Kitapta; Bebeklerimizi sıkmadan nasıl yemek alışkanlığı kazandıracağımızı, Çocukların yemek konusunda büyükler gibi “kızdım yemiyorum” inatlaşmasını yapamayacaklarını, acıkınca zaten doğası gereği yiyeceklerini, sadece; çocuğa acıkma zamanı verilmesi gerektiğini ve devamlı ağzına bi’şeyler tıkmaya çalışmamamızı gibi güzel detaylara giriliyor.

YAZAR TARİHİ

Gill,20 yıl boyunca sağlık çalışanı olarak görev yapmış birisidir;ebe ve emzirme danışmanıdır. Yüksek lisanstan sonra, BLW (katı beslenmeye geçişin başarılı bir öncüsü olmuştur ve bu konuyla ilgili DVD ler çıkarmıştır.

Sağlık çalışanlarına ve ebeveynlere dersler vermektedir. Tracey ise; serbest yazar ve gazeteci ve gönüllü annedir,annelere emzirme danışmanlığı yapmaktadır.Küçük çocuklara eğlenceli ve stressiz nasıl yemek yedirilir onu anlatmaktadır.Londra da yaşamaktadır.

Kitap-o-tabak-bitecek-mi-urunyorumlayananne-1
Kitap-o-tabak-bitecek-mi-urunyorumlayananne-1
Kitap-o-tabak-bitecek-mi-urunyorumlayananne-1
Kitap-o-tabak-bitecek-mi-urunyorumlayananne-6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir