KİTAP – Bağırmayan Anne Baba Olmak

Kitap-bağırmayan Anne-Baba-Olmak-urunyorumlayananne-1

Bağırmayan Anne Baba Olmak

📚Kitap,Gazete,Makale,Dergi (magazin hariç), okumayı sevmeyen; kısacası okumanın hiç bir kısmını sevmeyen bir toplum olmamıza üzüldüğümden “iyi bir toplum ve aile için Kadın/Erkek değil İNSAN yetiştirmemiz gerektiği”nden yola çıkarak, size yine bir kitap önereceğim.

📚 bağırmayan anne baba olmak en zor şeydir değil mi, anne baba tutumları hep devrededir.Bu kitabı okurken; çocuklarımızı korumak yerine hayatı öğretmeyi, çocuğunuzun yapmasını istediğiniz hatalar neleri, neden bu hataları yapabiliri ve bu hatalardan neler öğrenebiliri, asla yapmamasını istediğiniz hatalar neleri ve neden istemiyorsunuzu, bu hataları yapmasından ne kadar korkuyorsunuzu , Kendi çocukluğunuzda Sonucunu bile bile hangi hataları yaptınızı ve ne gibi dersler aldığınızı”sorgulatarak çocuklarınızı daha iyi anlamaya başlıyorsunuz. Özellikle“çocuklarımızdan sorumlu olmak” yerine;“çocuklarımıza karşı sorumlu olmamız” gerektiğini idrak ediyorsunuz.Bazen bu durumu en çok da korkulu bir rüya görüp rüyada bağırmaklı bir hal aldıklarında fark ediyorsunuz.Acaba ben mi bir hata yaptım da rüyasına girdim gibi gibi…oysa durum asla öyle olmuyor.

 

Bu kitabı bulabileceğiniz yerler Kitap yurdu, bkm kitap, kitap seç gibi web siteleri. Özellikle kitapseç ve kitapyurdu gerçekten keyifle alışveriş yapabileceğiniz siteler.

YAZAR BİYOGRAFİ

Kitap-bağırmayan Anne-Baba-Olmak-urunyorumlayananne-1

Hal Edward Runkel

Amerika’nın insan ilişkileri konusunda en yeni uzmanlarından biridir. Alanında Lisanslı olarak çalışmalar yürüten uzman ilişki koçu, aile ilişkileri konusunda eğitim veren bir şirketin kurucusudur.

2007 yılında yayınladığı kitabı iki hafta boyunca New York Times’da çok satanlarda yer almıştır. Hal Edward Runkel 14 yıllık evliliğinde tüm danışmanlarına bahsettiği anne baba rolunü evinde de uygulamıştır

KİTABIN TARİHİ

Bildiğimiz ilk yazı dili arkaik çivi yazısıydı. Günümüzde Irak’taki Dicle ve Fırat Nehirleriarasında ki bölgede eski Sümer medeniyetinin ilk döneminde M.Ö. 3400 yıllarında ortaya çıkmıştır.ilk yazılı hikaye , Gılgamış Destanıdır . MÖ 2700-2500 yılları arasında bir süre karar verdiğine inanılan Uruk kentinin eyaleti hükümdarı Gilgamesh, tarihi bir figürün mitolojik bir ifadesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir