İKEA – Buharda Sebze Pişirici

Buharda Sebze Pisiricii-urunyorumlayananne-8

Loccitane - Ayak Kremi

🍳Bebeklerin Ek gıdaya başlama dönemindeki en büyük kurtarıcı “buharda sebze pişirici aparat”.

🍳Özellikle benim gibi BLW ci bir anneyseniz ve bebeğiniz kendi kendine yesin istiyorsanız bu ürünü mutlaka almalısınız.Bebekler doğaları gereği kendi kendilerine yemeye bayılıyorlar, Bkz. 6.5 aylık Kızım Güneş Sonda ki videoda 🙃

🍳Sebzeleri suda haşlarsanız vitamin ve mineralleri su ile yok olup gider. Buhar pişiricisi ise bunu engeller ve bütün vitaminleri sebzede hapseder. Haaa, az suda haşlayıp, suyu da dökmüyorsanız buhar pişiricisi kullanmayabilirsiniz.

🍳Ben tefal buharda pişirici ile ikea buharda pişirici arasında kalıp ikeayı aldım ve çok memnunum. gördüğünüz gibi komple kapanması süper. Alacaksanız muhakkak çelik alın, silikon ve plastik türevlerden uzak durun derim. Oğlumun en sevdiklerinden biridir brokoli ve brokoli buharda nasıl haşlanır derseniz benmari usulü derim J(:

Buharda Sebze Pisiricii-urunyorumlayananne-8
Buharda Sebze Pisiricii-urunyorumlayananne-8
Buharda Sebze Pisiricii-urunyorumlayananne-8
Buharda Sebze Pisiricii-urunyorumlayananne-8
Buharda Sebze Pisiricii-urunyorumlayananne-8
Loccitane - Ayak Kremi-urunyorumlayananne-3
Loccitane - Ayak Kremi-urunyorumlayananne-2

FİRMA TARİHİ

Kurucusu İsveçli ingvar Kamprad ‘tır. İKEA yı 17 yaşından kuran ingvar 28 ocak 2018 de ölmüştür. Daha 6 yaşındayken elindeki kibritle sokakta sigarası olan birinin sigarasını yakar. Adam da kendisine teşekkür amaçlı 1 cent verir. Ve birkaç kişinin sigarasını böyle yakmaya devam eder. İngvar bakar ki para geliyo, hemen gidip kibrit alır ve her kibrite 1 sigara yakar (çakallll 😜).

IKEA ‘nın ürünleri parça parça satma sebebi de bu ’dur işte. Adamın kafa ticarete taaa o zamanlardan basıyormuş. Bu arada ikea dünyadaki ağaç tüketiminin %1 ini kullanıyor.

ÜRÜN TARİHİ

1698 yılında, İngiliz mühendis Thomas Savery (1650-1715), ilk ticari olarak satılan buhar makinesini yapmıştır. Madenci arkadaşı için yaptığı makine maden ocağından suyu dışarı atmak amacıyla kullanılmıştır.

Amerikan güneybatı bölgesinde, yemek pişirmek için kullanılan buhar ocaklarının yaklaşık 5.000 yıl öncesine ait olduğu bile bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir