French Oje

flormar french oje urunyorumlayananne

Flormar French OJE

Şimdi de pazar günü Süslü anne olma zamanı. Gerçi anne olunca -hijyen açısından- pek tırnak uzatamıyorsunuz ama; tırnak olsa da olmasa da daha uzunmuş gibi göstermenin sihirli yöntemi olan french oje ‘yi anlatacağım. Keşke kalıcı oje olsun diyeceğim kadar seviyorum bu şekli. Oje renkleri de çok güzel.

💄Oje delisi biri olarak en zahmetli oje şekli French gibi görünse de -videodan da gördüğünüz üzere- yıllardır bu uygulamamla durum baya basit oluyor 😍.
💄Aslında flormar oje ürünlerini sevmiyorum (görmüş olduğun rengi tutturmak için 100 kat sürmek zorundasın imajı oluşturmuşlar). Mağazaya gidince bile “ne güzel renk, gördüğüm gibi olur değil mi” diye sorunca, “2 kat sürülünce oluyor” cevabını alıyorum😏
💄Daima söylediğim; oje ve ruj kişiye özel renk verir. çünkü herkesin dudak ve tırnak rengi farklıdır. 

FİRMA TARİHİ

Bris ROCHER Torun

FLORMAR

1972 yılında Türk firması olan KOSAN kozmetik tarafından kurulan flormar 2012 yılında Yves Rocher firması tarafından satın alınmıştır. Fabrika Gebze Organize san. Bölgesindedir.1959 yılında Fransız girişimci Yves Rocher tarafından kurulmuştur. Firmayı torunu Bris Rocher yönetmektedir.

Ojenin Tarihi

Fransız Manikürünün mucidi ORLY şirketi sahibi - Jeff PEMBE (hollywood
Fransız Manikürünün mucidi ORLY şirketi sahibi - Jeff PEMBE

ojenin temelleri eski mısırda M.Ö.5000 yıllarında kadınların tırnaklarını kına ile süslemeleriyle başladı.Alt sınıf kadınları pastel ne nötr tonları,üst sınıf kadınları derin ve parlak tonları kullanırlardı.M.Ö. soylu kadınlar Siyah,Sıradan kadınlar ise Yeşil Renkleri kullanırlardı.Sınıf ayrımı hep varmış.M.Ö. 3000 ler de İlk ojeyi Çinliler üretmiştir. Balmumu, yumurta akı, jelatin, bitkisel boyalar ve arap zamkını karıştırarak renkler meydana getirmişlerdir.Ming Hanedanlığı Bu konuda çok ileriydi ve kadınları uzun tırnaklarıyla dikkat çekiyorlardı (15 cm .Tırnakları kırılmasın diye üretmişlerdi.Fransız Kralı XVI. 1774’te ise kınanın bir çubuk yardımı ile tırnaklara sürülmesiyle sektöre dönüşmeye başladı ama tam olarak 1830 yılında , Avrupalı bir pediatrist (ayak uzmanı} olan Dr. Sitts tırnaklara sürülecek çubuğu icat etti ve güzellik salonlarına yerleştirmeye başladı.1907’de, renksiz ilk sıvı oje icat edildi.Fransız manikür stili ise Los Angeles merkezli kozmetik şirketi ORLY kurucusu Jeff Pembe, 1976 yılında Paris’te kurulması ile oldu.ilk olarak Hollywood yıldızları kullandı.

M.Ö. 2330'dan kalma mezar duvarında bulunan duvar resmi insanlara yönelik tırnak boyanmasını gösteriyor.

Portatif Lazımlık

Selam güzel insanlar, Araştırmalarım sonucu aldığım bi’ ürünü memnun kalmadıysam asla önermem😇Listedeki %10 kişi bu Postu beğenirse,instagram kalan %90 a da postu gösterecek, bilgilerinize🙈minnaklar sebebiyle akşam 9 da paylaşamadım, şimdi paylaşıyorum🙈
✌Çocuklarımızın tuvalet eğitimi tam bir kabustur dimi. ya da bizim ki öyle oldu. Bkz: İkea lazımlık postu :/
✌Hal böyle olunca ve bu dramı atlatınca,çocuk yapsın da nere yaparsa yapsın moduna geçiyorsunuz ancak; dış mekanlardaki hijyenden bi haber tuvaletlere çocuğunuzu oturtmaya çalışmak-psikolojik olarak- en büyük kabusunuz oluyor.
✌İşte bu ürün derdinize derman.
✌çocuk bavul gibi yanında taşıyabiliyor wc ye giderken.
✌Kabine girip, klozet kapağının üstüne ürünü koyup, içine çöp poşetinizi serip, evladınızın s*çmasını keyifle seyrediyorsunuz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir