Biberon – Dr.Browns

biberon incelemesi-urunyorumlayananne-8

Biberon - Dr. Browns

🍼Anneyseniz ve meme harici, biberonla mama vermek zorundaysanız ya da iş başı yaptığınızda “bebeğim ne yer”düşüncesi içinizi kemiriyorsa, biberonlar kaçınılmaz bir çözüm oluyor.

🍼Hal böyle olunca da en iyisi olsun, zarar vermesin, akıtmasın falanlarla en doğrusunu buluyorsunuz. Mesela; araştırmalarım neticesin de avent biberonu da düşünmüştüm ama benim için en doğrusu Dr. Brown’s ürünü olan bu biberondu. 3 yıl önce almıştım ve kırılma endişesinden dolayı cam olanı değil de bunu tercih etmiştim, BPA içermediği için de gönlüm rahattı. Ve biberon nasıl temizlenir gibi bir endişem olmuyordu çünkü fırçası yanında veriliyordu. Biberon nasıl kaynatılır olayına da çare bulmuştuk,tencere de kaynatma J(:

🍼Ürün, içindeki hava kanalı sayesinde “gaz yapmıyor” mantığında tasarlanmış ve benim minnaklarım da asla gaz yapmadı. Ama; şunu da belirtmeliyim ki gazın en büyük etkeni emzirdikten sonraki ilk 3 sn.içinde yapmamız gerekenler.

🍼Bu ne mi?Bebekler biberondan veya memeden sütü içip bitirdiği an, içeride minicik bir hava baloncuğu oluşuyor ve siz bunu çıkartmasını sağlamayınca; bu gaz her yemekte birikip ,büyük bir gaza dönüşüyor ve onu çok rahatsız ediyor. Yedikten hemen sonra midesi omzunuzun sert kısmına gelecek şekilde kucağa alınıp, sırtı hafifçe sıvazlanınca tüm sorun çözülüyor.Böyle yaptığımda Toprak ‘ta 1, Güneş ‘te 2 geğirme oluyordu (kızım kamyon şöförü gibidir de😜 Ayrıca; bebekleriniz çok hıçkırıyorsa bu midesinin büyüdüğü anlamına geliyormuş, Türkçesi; doyuyor bu çocuk doyuyor🙃ama; süt verimli mi, orasını doktor söyler.

🍼Yanında verilen minik fırça ile de boru içerisini temizliyorsunuz.

🍼Ayrıca uzmanlar, “biberonu yatan bebeğin eline vererek kendi kendine beslenmesine izin vermeyin yoksa diş çürükleri, kulak iltihapları, ya da boğulmalara sebep olabilirsiniz “diyor. Hatta mama yerken muhakkak bakıcısının tenine dokunmalı, duygusuzca beslenmemelidir diye de ekliyor.

ÜRÜN TARİHİ

İlk biberon 2400 yıl evvel Güney İtalyada toprak şeklinde ortaya çıkmıştır.
1700 ‘lerde, Dr.Hugh Smith kalaylı ve gümüş renkli ürünler üretmiştir.
1775 yılında, Dr. Alphonse Le Roy, bir keçinin koğuşa nasıl girdiğini, bebeğini aradığını, örtüleri geri ittiğini ve yatağına nasıl sarıldığını görünce “Sütte, farklı besleyici prensiplerin yanı sıra görünmez bir unsur, var” demiş

biberon incelemesi-urunyorumlayananne-8
biberon incelemesi-urunyorumlayananne-8
biberon incelemesi-urunyorumlayananne-8
biberon incelemesi-urunyorumlayananne-8
biberon incelemesi-urunyorumlayananne-8
biberon incelemesi-urunyorumlayananne-8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir